Wypadek w Tomaszowie B. i w Bolesławcu

Dnia 25 czerwca 2018 r. przed godziną 16:00 otrzymano zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 94 w okolicach Tomaszowa Bolesławieckiego.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano zastępy z JRG Bolesławiec, OSP Tomaszów Bolesławiecki i OSP Warta Bolesławiecka. Już na miejscu zdarzenia okazało się, że samochód typu „bus” zderzył się z ciągnikiem.

 

 

 

 

Działania, poza zabezpieczeniem miejsca wypadku, polegały przede wszystkim na udzieleniu pomocy medycznej kierowcy „busa”, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i ograniczeniu wycieku oleju hydraulicznego z uszkodzonego ciągnika. W działaniach brała udział także policja i zespół ratownictwa medycznego.

Do następnego zdarzenia doszło nieco później – około godziny 18:15 – zderzeniu uległy dwa samochody osobowe na ul. Garncarskiej w Bolesławcu. Na miejscu tego zdarzenia pomocy udzielono dwóm osobom. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory. W działaniach brały udział zastępy z JRG Bolesławiec, dwa zespoły ratownictwa medycznego i policja.