Podpisanie umowy z PKN ORLEN

Program dla członków OSP włączonych do KSRG – posiadających uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 grudnia br. w siedzibie PKN ORLEN nastąpiło podpisanie umowy, pomiędzy PKN ORLEN reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Daniela Obajtka, a Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadierem Leszkiem Suskim.

Podpisana umowa zagwarantuje jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej należącym do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego rabat na paliwa w całej sieci ORLEN w Polsce. Program lojalnościowy wchodzi w życie już 1 stycznia 2019 r.

–  PKN ORLEN jako firma odpowiedzialna społecznie angażuje się w projekty ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Od wielu lat współpracujemy z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnej, które na co dzień służą milionom Polaków.  Rabat na paliwo dla tej grupy traktujemy nie tylko jako wsparcie, ale także inwestycję. W ten sposób doceniamy ich zaangażowanie w ochronę i ratowanie ludzkiego życia. Dzisiejsza umowa oznacza, że blisko 100 tys. członków tej formacji już od Nowego Roku będzie miało możliwość korzystania z atrakcyjnych rabatów na paliwo – powiedział podczas podpisania umowy Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Uprawnionymi do  udziału  w programie są strażacy posiadający przeszkolenie i uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczych, działający w OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Program lojalnościowy uprawnia do indywidualnego korzystania przez członków tej formacji z rabatu na stacjach ORLEN oraz na stacjach BLISKA.

Według danych MSWiA do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego należy ok. 4,4 tys. jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Z kolei do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych uprawnionych jest ponad 100 tys. członków tych jednostek. Dla PKN ORLEN oznacza to wysoki potencjał do zwiększenia wolumenów sprzedaży na stacjach paliw.

PKN ORLEN w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych” systematycznie przekazuje środki finansowe. W ciągu 18 lat jednostki straży pożarnych otrzymały ponad 12 milionów złotych, które zainwestowano m.in. w sprzęt przeciwpożarowy, ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, sprzęt ratownictwa drogowego i technicznego, ratownictwa medycznego, ratownictwa chemicznego, ekologicznego oraz wysokościowego.

www.straz.gov.pl

 

Informacje o programie oraz szczegóły dotyczące odbioru i stosowania kart rabatowych przekazane będą zarządom jednostek OSP z KSRG powiatu bolesławieckiego w dniu 24.12.2018 r.

Dodatkowo druhowie z jednostek OSP w KSRG zainteresowani programem oraz odbiorem kart rabatowych informacje mogą uzyskać do 31.12.2018 r. od Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Bolesławcu pod nr tel. 75 644 33 10.