Trudny początek wakacji

W pierwszym dniu wakacji strażacy powiatu bolesławieckiego aż 7 razy wyjeżdżali do działań ratowniczo gaśniczych.  Pierwsza akcja, to gaszenie pożaru trawy w m. Ławszowa. Po godzinie 9:00 prowadzono działania na zbiorniku wodnym koło Gierałtowa. Poszukiwano osoby, która prawdopodobnie  w dniu wcześniejszym utonęła. W kilkugodzinnej akcji brała udział specjalistyczna grupa nurków – niestety informacje się potwierdziły i odnaleziono osobę w zbiorniku wodnym.

Praktycznie w tym samym czasie w Raciborowicach doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Na miejscu zdarzenia m. in. udzielono pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym.

Po godzinie 17-tej doszło do pożaru lasu koło Ławszowej. Działania gaśnicze, w trudnych warunkach atmosferycznych i terenowych, trwały ponad 6 godzin. W działaniach brało udział 10 zastępów (PSP i OSP). Samoloty gaśnicze zrzucały wodę na palący się las.

Po godzinie 23 otrzymano zgłoszenie o palącej się stodole w m. Tomisław. Strażacy po dojeździe do miejsca pożaru przede wszystkim skupili swoje wysiłki na niedopuszczeniu do zapalenia się przylegających do stodoły pomieszczeń gospodarczych i bliskiego budynku mieszkalnego. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Działania trwały ponad 3 godziny – 10 zastępów.

Krótko po północy strażacy otrzymali zgłoszenie o palącym się samochodzie osobowym na 51 km drogi krajowej nr 18 – spaleniu uległa komora silnikowa samochodu, bez poszkodowanych.

Tej samej nocy, nieco po godzinie 2-giej otrzymano zgłoszenie o palącym się drewnie, zgromadzonym w stertę blisko garażu. Strażacy ugasili palące się drewno. W sumie w dn. 1 lipca doszło do 7 zdarzeń, a do końca dnia 2 lipca – 14 zdarzeń.